برداشت طالبی از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
برداشت طالبی از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

تهران - ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز برداشت محصول طالبی از مزارع این شهرستان خبر داد .

تهران - ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز برداشت محصول طالبی از مزارع این شهرستان خبر داد . محمدحسین تاجیک روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : در سال زراعی جاری بیش از 800 هکتار از اراضی دشت ورامین زیر کشت طالبی رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته از کاهش سطح زیر کشت برخوردار شده است .
وی گفت : سال گذشته سطح زیر کشت محصول طالبی در ورامین 900 هکتار بود.
وی افزود : میزان عملکرد طالبی در هر هکتار 30 تن می باشد که این امر در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است.
تاجیک اظهار داشت : طالبی ورامین از محصولات مشهور این منطقه بوده و از کیفیت بسیار بالا برخوردار است و به تمامی مناطق کشور ارسال می شود.
وی با اشاره به آغاز زمان برداشت محصول گندم از سطح مزارع شهرستان ورامین گفت : در سال زراعی جاری بیش از 8 هزار هکتار از اراضی قابل کشت شهرستان ورامین زیر کشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته به دلیل کاشت محصول کلزا کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: با وجود آن که میزان سطح زیر کشت محصول گندم نسبت به سال گذشته کاهش یافته ولی به دلیل رعایت مسائل ترویجی ، بارش مناسب اول فصل ، مبارزه مناسب با علف های هرز و سن غلات ، میزان عملکرد برداشت گندم در سطح افزایش داشته است.
وی بیان کرد: سال زراعی گذشته از هر هکتار از مزارع گندم 4 هزار و 800 کیلوگرم گندم برداشت شد که پیش بینی می شود این میزان عملکرد به 5 هزار و 300 کیلوگرم در هکتار افزایش یابد.
تاجیک افزود: هم اکنون مراکز خرید دولتی و سیلوی ورامین آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد .
وی قیمت تضمینی خرید گندم معمولی در سال زراعی جاری را 13 هزار ریال اعلام کرد.
شهرستان ورامین از بیش از 80 هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل کمبود منابع آبی تنها 38 هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می رود.
خبرنگار: سید حسن میری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348
برداشت طالبی از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد