مشکلات جوانان در اولویت کاری مسئولان باشد

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
مشکلات جوانان در اولویت کاری مسئولان باشد

تهران – ایرنا – معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین از مسئولان خواست تا به مشکلات جوانان به عنوان اولویت فعالیت دستگاه های خود پرداخته و این امور را در برنامه های مستمر خود قرار دهند.

تهران – ایرنا – معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین از مسئولان خواست تا به مشکلات جوانان به عنوان اولویت فعالیت دستگاه های خود پرداخته و این امور را در برنامه های مستمر خود قرار دهند. به گزارش ایرنا ، عباسعلی سعیدیان روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که با حضور قائم مقام مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد اظهار کرد: توجه ویژه به قابلیت و توانمندی های جوانان می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند و مسیر را برای پیشرفت و توسعه فراهم می کند.
وی افزود : در طول تاریخ انقلاب اسلامی هر گاه که به جوانان اعتماد کرده ایم ، موانع برطرف شده و دستاوردهای عظیمی حاصل شده است که نمونه بارز آن را می توان در حماسه هشت سال دفاع مقدس و مدیریت جهادی جوانان در دفاع از میهمن اسلامی مشاهده کرد.
وی تصریح کرد: مسائل و مشکلات جوانان نیازمند همفکری و همکاری همه دستگاه ها است و به تنهایی نمی توان مسائل این حوزه را برطرف کرد.
سعیدیان گفت : جوانان محور حرکت و توسعه جامعه هستند و مسئولین باید در ایجاد بسترهای مناسب برای رشد و شکوفا شدن استعدادهای جوانان تلاش و اقدام شایسته انجام دهند.
وی با اشاره به رسالت دستگاه ها در ساماندهی امور مربوط به جوانان افزود: حضور نهادهای متولی مباحث مربوط به ساماندهی امور جوانان در این ستاد لازم و ضروری است و باید مصوبات جلسات نیز به طور دقیق پیگیری شود
معاون فرماندار گفت: برخی مشکلات و معضلات پیش روی جوانان در شرایط فعلی ناشی از عدم برنامه ریزی مناسب برای پر کردن اوقات فراغت آن ها می باشد به همین دلیل باید طرح ها و برنامه های مناسب و عملی برای اجرای چنین برنامه هایی در نظر گرفته شود.
وی گروه های مردم نهاد را از ابزارهای بسیار مفید و کارآمد در خصوص ساماندهی امور جوانان دانست و افزود : استفاده از پتانسیل و ظرفیت جوانان برای ساماندهی بحث های اقتصادی و فرهنگی ظرفیت بسیار خوبی است و باید از آن استفاده کرد.
معاون سیاسی فرماندار اظهار داشت : باید با ایجاد فضای پویا و امید بخش درچارچوب قوانین نظام، شرایط جذب جوانان را به سمت وسوی فضای سالم و پویا مهیا کرد چراکه جوانان نیازمند فضای برای حضور و مشارکت در عرصه هایی اجتماعی هستند.
وی از برگزاری نشست هم اندیشی با جوانان شهرستان ورامین خبر داد و گفت: به زودی جلسه ای با حضور 40 نفر از جوانان و مسئولین شهرستان جهت بررسی مسائل و مشکلات امور جوانان ، تبادل نظر در خصوص موضوعات جوانان ، همفکری و هم افزایی و شناسایی توانمندیها و آسیب های پیش روی جوانان در شهرستان و ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع این آسیب ها در محل فرمانداری تشکیل خواهد شد .
سعیدیان گفت: همه دستگاهها موظف هستند یک نفر را به عنوان مشاور امور جوانان خود به فرمانداری شهرستان ورامین معرفی نمایند که هدف ازین کار تلاش در جهت بهبود شاخص های مرتبط با جوانان و ایجاد زمینه لازم برای استفاده از ایده ها و نظرات کاربردی جوانان در مسیر توسعه شهرستان می باشد.
ورامین با 300 هزار نفرجمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار: سید حسن میری - انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7254//1348
مشکلات جوانان در اولویت کاری مسئولان باشد