تاکید استانداری فارس بر بهبود محلات حاشیه ای

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
تاکید استانداری فارس بر بهبود محلات حاشیه ای

استاندار فارس گفت: برای حل مشکلات محلات حاشیه ای نیازی به ایجاد کارگروه نیست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمد علی افشانی استاندار فارس امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات محلات حاشیه ای و فقیرنشین شهر شیراز ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی تمام مجموعه ها و دستگاه ها برای بررسی و حل این مشکلات ، گفت: برای رفع این مشکلات نیازی به ایجاد کارگروه و تشکیلات جدید نیست.

افشانی با بیان اینکه هرچه تعداد کمیته ها، کارگروه ها و تشکیلات جدید کمتر باشد، تصمیم گیری ها و نتیجه گیری ها سریع تر انجام می شود، افزود: همه دستگاه ها و مجموعه ها باید برای رفع مشکلات و زدودن غبار فقر از چهره این محلات کمک کنند چرا که زیبنده نیست در یک کشور اسلامی که از منابع نفت، نیروی انسانی توانمند و گذشته تاریخی برخوردار است مردم در فقر زندگی کنند.

وی گفت: باید در گام نخست به جای دادن وعده کمک به مردم و تلاش برای قرار گرفتن آن ها در زیر پوشش کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی، آن ها را تشویق به کار و تلاش کنیم تا مردم خودشان صاحب کار، ثروت و درآمد شوند.

استاندار فارس در مورد اقدامات انجام شده برای خدمات رسانی به مناطق محروم ادامه داد: در پی تقسیم کاری که در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای رسیدگی به مشکلات محلات حاشیه ای صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که رفع این مشکلات بدون مشارکت مردم ممکن نیست و به همین سبب محله محوری را در دستور کار قرار دادیم.

وی اظهارکرد: ظرف حدود یک سال گذشته نیز اقداماتی در محلات مختلف شهر از جمله محله سنگ سیاه با هدف رفع کاستی ها و ارائه خدمات با مشارکت نهادهای اجتماعی انجام شده و چنانچه امروز به این محله برویم و آن را با یک سال گذشته مقایسه کنیم می بینیم که تغییراتی روی داده است چرا که ما باید زندگی و امکانات آموزشی، بهداشتی، ورزشی و زیربنایی را به این محلات ببریم و مردم را در انجام امور و فعالیت ها مشارکت دهیم.

افشانی ادامه داد: هنوز در محلات جا برای کار کردن بسیار زیاد است و تا این محلات به یک کانون زندگی سالم برسد راه زیادی باید طی شود و اگر این کار با جدیت دنبال نشود در آینده با حجم مشکلاتی به مراتب بیش از امروز مواجه می شود.

افشانی، با اشاره به واگذاری هر یک از محلات شهر شیراز به یک دستگاه و مجموعه، افزود: اگر خدمات و امکانات به این محلات ارائه نشود فساد در آنجا روز به روز بیشتر می شود، همچنین وضعیت معابر و خیابان های این محلات نیز باید اصلاح شود چرا که در صورت بروز مشکلات و وقوع حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله در امر امداد رسانی و کمک رسانی با مشکل مواجه می شویم.

تاکید استانداری فارس بر بهبود محلات حاشیه ای