برگزاری پنجمین دوره مسابقات باشگاهی و رقابت های رکوردگیری تیم ملی جوانان

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

رئیس انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین از برگزاری پنجمین دوره رقابت های باشگاهی و نیز یک دوره مسابقات رکوردگیری یک روزه، برای تیم ملی جوانان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بهمن رضایی، با اعلام این خبر گفت: رقابت‌های باشگاهی دهه اول شهریور ماه برگزار می‌شود و منتخبینی که موفق شوند به رکوردهای مورد نظر انجمن دست یابند، به اردوهای تیم ملی برای بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا دعوت می‌شوند. حدنصاب‌های تعیین شده بر اساس رکوردهای رنکینگ سال های 2016 و 2017 مشخص شده و برای مردان رکورد نفر دوم جدول رنکینگ و برای زنان نفر سوم در نظر گرفته شده و هر ورزشکاری که در مسابقات باشگاهی موفق به ثبت این حدنصاب ها شود، به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد.

مدیر فنی تیم ملی افزود: البته ورود به اردو به منزله اعزام نهایی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا نیست، بلکه در ابتدا نام نفرات بر اساس چند برابر ظرفیت اعزامی، در لیست بلند قرار می‌گیرد و پس از مشخص شدن سهمیه نهایی ایران در بازی‌های جاکارتا و نیز عملکرد ورزشکاران، در نهایت تعدادی از همین لیست بلند به عنوان نمایندگان ایران در بازی‌های 2018 انتخاب خواهند شد.

رئیس انجمن دو و میدانی تصریح کرد: همانطور که قبلا اعلام شد، امکان حضور دوومیدانی کاران تیم ملی جوانان در بازی‌های جاکاراتا نیز وجود دارد و پس از حضور تیم ملی جوانان در بازی‌های پاراآسیایی جوانان که آذر ماه در امارات برگزار می‌شود و نیز مشاهده رکوردها و عملکرد آنها، می‌توانیم به جمع بندی برای دعوت از چند ورزشکار تیم ملی جوانان نیز برسیم.

رضایی اعلام کرد: دو و میدانی‌کاران جوانی که موفق به حضور در مسابقات جهانی سوئیس نشدند، هنوز برای ورود به تیم ملی شانس دارند. به همین منظور 19 شهریور ماه یک دوره مسابقات رکوردگیری با حضور 100 نفر از ورزشکاران جوان که استعدادیابی شدند، برگزار می‌شود و منتخبین این مسابقات و نیز دوومیدانی‌کارانی که به مسابقات جهانی سوئیس اعزام شدند، به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شده و بهترین‌های آنها به بازی‌های پاراآسیایی جوانان در امارات اعزام خواهند شد.

وی گفت: مسابقات باشگاهی در تمام مواد و کلاس‌ها، در دو بخش بانوان و آقایان در نظر گرفته شده و هر ورزشکار می‌تواند در 2 ماده شرکت کنند. هر تیم می‌تواند در بخش مردان در 8 ماده و در بخش بانوان در 6 ماده شرکت کند و در پایان به تیم‌های اول تا سوم مدال و کاپ قهرمانی اهدا می‌شود. افرادی که کلاسبندی پزشکی ندارند باید تا 30 مرداد ماه نسبت به کلاسبندی از طریق فدراسیون اقدام کنند و در غیر اینصورت اجازه حضور در مسابقات ندارند. تیم‌ها نیز موظفند حداکثر تا 31 مرداد ماه بر اساس بخش نامه ارسالی، اسامی نمایندگان خود را اعلام کنند.

برگزاری پنجمین دوره مسابقات باشگاهی و رقابت های رکوردگیری تیم ملی جوانان