حاج شیخ عبدالکریم حایری‌یزدی پایگاه تربیت علمای بزرگ را ایجاد کرد/ استکبارستیزی همواره مدنظر روحانیان باشد

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با بیان اینکه حاج شیخ عبدالکریم حایری یزدی پایگاه تربیت علمای بزرگ را ایجاد کرد، گفت: این عالم دینی خدمت بزرگی به جهان اسلام کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی مهدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان سمنان در حاشیه آیین گرامیداشت سالروز ارتحال حاج شیخ عبدالکریم حایری‌یزدی اظهار کرد: ایشان از روحانیان برجسته نه‌تنها در ایران اسلامی بلکه جهان اسلام بود و خدمات شایسته‌ای را در طول عمر با برکت خود انجام داد.

وی ادامه داد: حاج شیخ عبدالکریم حایری‌یزدی مؤسس حوزه علمیه قم بود و این خدمت بزرگ را در اسلام و روحانیان انجام داد؛ او پایگاه تعلیم و تربیت روحانیان را در جهان اسلام تشکیل داد.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با تأکید بر اینکه حاج شیخ عبدالکریم حایری‌یزدی تحولی در صحنه تاریخ جهان اسلام با تشکیل حوزه علمیه قم ایجاد کرد، تصریح کرد: این عالم دینی پایگاه تربیت علمای بزرگ را ایجاد کرد.

مهدی‌نژاد با اشاره به اینکه حوزه علمیه نجف در رتبه اول تربیت علمای بزرگ جهان اسلام و تشیع بوده است، اضافه کرد: بعد از آن، حوزه علمیه قم در این جایگاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه دشمن تبلیغات زیادی در راستای تخریب جامعه روحانیت انجام داده است، تصریح کرد: دشمن با وجود کشتار روحانیت در طول تاریخ نتوانست جریان نهضت اسلامی را دچار آسیب کند.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با تأکید بر اینکه روحانیان مبلغان دین هستند، اظهار کرد: روحانیان در کنار ترویج فرهنگ و مباحث دینی باید در مسیر استکبارستیزی فعال باشند؛ زیرا دین از سیاست جدا نیست و استکبارستیزی از دروس مهم اسلام است.

حاج شیخ عبدالکریم حایری‌یزدی پایگاه تربیت علمای بزرگ را ایجاد کرد/ استکبارستیزی همواره مدنظر روحانیان باشد