مِهر شهید حججی به دل همه مردم ایران نشسته است

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

امام جمعه اصفهان گفت: خداوند محبت شهید محسن حججی را در دل انسان‌های مؤمن قرار داده و مهری را به دل همه مردم ایران نشسته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی اظهار کرد: من نمی‌دانم چه ویژگی در این شهید وجود داشت که در میان همه شهدا این هیجان را به وجود آورده است.

وی افزود: در این جلسه به من این افتخار را دادند که در جمع شما حضور پیدا کرده و به پدر و مادر و همسر شهید حججی تبریک و تسلیت بگویم؛ 2 ویژگی در این شهید بوده که چنین شور و هیجانی را در میان به وجود آورده و اولاً ایمان و خلوص شهید بوده است چراکه خداوند محبت چنین افرادی را در دل انسان‌های مؤمن قرار می‌دهد که محسن عزیز مهری را به دل همه مردم ایران نشاند و ویژگی دیگر آنکه شهید حججی مظلومانه به شهادت رسیده است.

امام جمعه اصفهان گفت: کمتر شنیده بودیم که سر شهیدی از قفا بریده شود، آن یزیدی که از پشت سر را همانند مولای ما امام حسین(ع) از قفا بریده باشند؛ در هیچ قانون و مرامی و مسلکی و دینی اسیر را اینگونه ظالمانه نمی‌کشند، بر خلاف همه روال و روش‌های عالم این انسان‌های کثیف با محسن حججی چنین برخورد کردند، خون این شهید چهره واقعی دشمنان را نشان داد؛ در تاریخ اسلام احترام به اسیر رایج بوده و با اسیر چنین برخورد نمی‌شده است.

مِهر شهید حججی به دل همه مردم ایران نشسته است