فلفلی: قوانین جدید فوتبال پنج نفره جذابیت این رشته را افزایش داده است

یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

سرمربی تیم فوتبال پنج نفره گفت: قوانین جدید فوتبال پنج نفره به ویژه بزرگتر شدن طول دروازه‌ها، علاوه بر تاثیر مثبت بر روند بازی ها، جذابیت بیشتری را نیز برای تماشاگران این رشته به دنبال خواهد داشت.

جواد فلفلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم فوتبال پنج نفره و برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این تیم ،اظهار کرد: بعد از بازی‌های پارالمپیک ریو چون برنامه خاصی برای این تیم نداشتیم اردوی تیم‌ ‌ملی تعطیل بود و فقط مسابقات قهرمانی کشور و لیگ جوانان را برگزار کردیم تا استعدادهای خوبی را برای فوتبال پنج نفره شناسایی کنیم. با توجه به پیش رو بودن مسابقات آسیایی فوتبال پنج نفره در مالزی که به نوعی انتخابی برای کسب سهمیه جهانی اسپانیا است، اولین اردوی تیم‌ ‌ملی از ۲۴ مرداد ماه و با حضور ۱۲ بازیکن، سه دروازه‌بان و چهار نفره کادرفنی در شهرستان محلات استان مرکزی آغاز و تا ۳۱ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت‌: برای حضور هر چه بهتر تیم‌ ‌ملی فوتبال پنج نفره در مسابقات قهرمانی آسیا هفت مرحله اردو پیش‌بینی شده است که در پایان این هفت مرحله، هشت بازیکن اصلی به همراه دو دروازه‌بان راهی مالزی خواهند شد.

فلفلی با اشاره به تغییرات در کادرفنی و بازیکنان تیم‌ ‌ملی، خاطر نشان کرد: برای این که بتوانیم از عنوان نایب قهرمانی خود در مسابقات آسیایی دفاع کنیم و حتی تا جایگاه قهرمانی پیش برویم، با تغییرات در کادرفنی و جوانگرایی تیم سعی داریم بهترین تیم را عازم مالزی کنیم تا سهمیه جهانی را کسب  کنیم. البته اگر در این تورنمنت تنها یک سهمیه توزیع شود، با وجود تیم‌هایی همچون ژاپن، کره و چین کار سختی را برای کسب سهمیه پیش رو خواهیم داشت.

فلفلی همچنین در مورد آخرین تغییرات در قوانین فوتبال پنج نفره، گفت: در سال ۲۰۱۷ تغییرات زیادی در قوانین فوتبال پنج نفره ایجاد شده که می‌توان به کاهش تایم بازی‌ها از ۲۵ ‌دقیقه به ۲۰ ‌دقیقه، بزرگ شدن سایز دروازه‌ها و همچنین افزایش تعداد خطاهای جمع شده که قبلا سه خطا بوده، الان به پنج خطا افزایش پیدا کرده اشاره کرد.  این تغییرات نه تنها به بهتر برگزار شدن روند بازی‌ها تاثیر مثبتی می‌گذارد،‌ بلکه به خاطر بالا رفتن آمار گلزنی سبب افزایش جذابیت بازی‌ها بین تماشاگران می‌شود. در حقیقت مسابقات فوتبال ۵نفره برای تماشاگران دیگر خسته کننده نخواهد بود.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال پنج نفره در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم با تغییرات جدیدی که در قوانین فوتبال پنج نفره اعمال شده، در مسابقات قهرمانی آسیا که آذر ماه به میزبانی مالزی برگزار می‌شود، آمار  گلزنی خود را با قوانین جدید افزایش دهیم و با کسب بهترین نتیجه‌، سهمیه جهانی مادرید اسپانیا را نیز به خود اختصاص دهیم.

فلفلی: قوانین جدید فوتبال پنج نفره جذابیت این رشته را افزایش داده است